• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вчасно не розрахувався із працівником при звільненні – заплати штраф

06.05.2020 69 0 0

Бібліотека Баланс № 9 «Топ-добірка судових рішень для захисту від штрафів»

Держпраці була проведена позапланова перевірка фермерського господарства (далі – ФГ) з питань дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за результатами якої був складений акт. У ході перевірки встановлено, що із працівниками несвоєчасно здійснили розрахунки при звільненні, зокрема працівника 1 звільнено 22.03.17 р., остаточний розрахунок здійснено 31.03.17 р., працівника 2 звільнено 04.08.17 р., а розрахунок здійснено 03.11.17 р.

На підставі виявлених правопорушень Держпраці винесла постанову про накладення штрафу на підставі абзацу третього ч. 2 ст. 265 КЗпП у розмірі 3 мінімальних заробітних плати (далі – МЗП). ФГ вирішило оспорити цю постанову та звернулося до суду з позовом про визнання його неправомірним і скасування.

Постановою окружного адміністративного суду в задоволенні позовних вимог було відмовлено. Постановою апеляційного адміністративного суду дане рішення залишене без змін. Не погодившись із рішенням судів двох інстанцій, ФГ звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою.

Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій: ФГ допустило порушення в частині несвоєчасного розрахунку із працівниками при звільненні, відповідальність за яке передбачена абзацом третім ч. 2 ст. 265 КЗпП у вигляді штрафу в розмірі 3 МЗП. Тому підстав для визнання постанови про накладення штрафу протиправною та її скасування немає (Постанова Верховного Суду від 06.12.19 р., ЄДРСР, реєстр. № 86161983).

Повна версія доступна тільки передплатникам