Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заборгованість з орендної плати та невикористання земельної ділянки ще треба довести: судова практика

29.10.2019 846 0 0

Фізособа-орендодавець земельної ділянки вирішив достроково розірвати укладений договір оренди землі через невикористання орендарем цієї ділянки, яка поросла бур’янами та дикорослими кущами. До того ж за минулий рік орендар виплатив орендну плату в неповному розмірі. Орендодавець звернувся до суду для розірвання договору оренди землі та додаткової угоди до нього, стягнення орендної плати. У першій інстанції позивачу не вдалось довести свої аргументи, оскільки він не надав належних доказів, тому суд відмовив у задоволенні позову (рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 10.07.19 р. у справі № 545/217/19).

Сторони спору: Позивач – фізособа, орендодавець, Відповідач – виробничий сільгоспкооператив, орендар.

Позивач стверджує, що Відповідач порушує умови договору оренди земельної ділянки, який укладено між ними 10.09.13 р. (далі – договір): не використовує земельну ділянку, через що вона заростає бур’янами та дикорослими кущами. Крім того, орендну плату за 2018 рік виплачено несвоєчасно та в неповному розмірі. Тому Позивач бажає достроково розірвати договір.

Відповідач заперечує проти позову та зазначає, що ділянка використовується за призначенням, жодного погіршення її стану не відбулось, а орендну плату за 2018 рік виплачено своєчасно та в повному розмірі. Твердження Позивача є надуманими та необґрунтованими.

Отже, Позивач вирішив звернутися до суду для дострокового розірвання договору та стягнення орендної плати в повному розмірі.

Суд першої інстанції не визнав доводи Позивача достатньо аргументованими і доведеними, тому прийняв рішення відмовити в задоволенні позову. Жодна зі сторін не оскаржувала рішення в апеляційному порядку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали