Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як узаконити користування чужою орендованою земельною ділянкою

Зінаїда Козюк

05.10.2017 912 0 2

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які обробляють земельні ділянки, що орендує інше сільгосппідприємство.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про варіанти узаконення такого користування земельними ділянками.

Ситуація
Сільгосппідприємство-1 обробляє земельні ділянки сільгосппризначення, що перебувають в оренді у сільгосппідприємства-2. Останнє, у свою чергу, активно обробляє ділянки, які орендує сільгосппідприємство-1. Виникає запитання: як можна привести у відповідність до законодавства такі правовідносини?

Дійсно, ці правовідносини мають бути оформлені належним чином, адже кожне підприємство, обробляючи чужі земельні ділянки, робить це без будь-яких правових підстав. Розглянемо можливі варіанти оформлення цих відносин.

Міна відбувається шляхом укладення договору міни земельними ділянками та підлягає нотаріальному посвідченню. Це був би цілком доречний вихід із ситуації, що склалась, але він має декілька мінусів. А саме:

  • обмін ділянками має здійснюватися між їхніми власниками. Утім часто буває так, що в обміні зацікавлені не власники, а орендарі (як і в нашому випадку). Тому, якщо ви не зможете переконати власника у доцільності обміну землею, скористатися таким варіантом не вдасться;
  • за цивільним та податковим законодавством міна є різновидом купівлі-продажу, тому така операція підлягає оподаткуванню. Тому власникам ділянок доведеться сплатити ПДФО у розмірі 5 % вартості цих ділянок та державне мито за нотаріальне посвідчення договору (ст. 3 Декрету КМУ від 21.01.93 р. № 7-93 «Про державне мито»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали