Договір міни
За договором міни (бартеру) кожна зі сторін зобов'язується передати другій стороні у власність, повне господарське відання або в оперативне управління один товар в обмін на інший. Також за договором міни можна обміняти товар на роботи та послуги (ст. 715 Цивільного кодексу, далі – ЦК, ст. 293 Господарського кодексу, далі – ГК). Тобто договір міни передбачає бартерну форму розрахунків.
До договору міни застосовуються загальні положення про договір купівлі-продажу, про договір постачання, про інші договори, елементи яких будуть міститися в договорі міни, якщо такі умови не будуть суперечити суті зобов'язання (ст. 716 ЦК, ст. 293 ГК). Тобто у випадку обміну товару на роботи або послуги договір міни буде містити елементи інших видів договорів, наприклад договору підряду або договору про надання послуг.
Для цілей оподаткування бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, при якій розрахунки за товари (роботи, послуги) проводяться в негрошовій формі в рамках одного договору (пп. 14.1.10 Податкового кодексу, далі – ПК).
Спосіб розрахунків за товари (роботи або послуги), при якому гроші не надходять на рахунок продавця або виконавця робіт (послуг), доступний не всім платникам податків. Платники єдиного податку першої, другої і третьої груп не мають права здійснювати бартерні правочини. Вони зобов'язані приймати оплату за відвантажені товари, виконані роботи або послуги виключно в грошовій формі (п. 291.6 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року