Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як застосовувати пільги із земельного податку, прийняті в поточному році?


3 якого періоду юридична особа звільняється від сплати земельного податку, якщо рішенням органу місцевого самоврядування, прийнятим 18.04.16 р., визначено, що пільги застосовуються з 01.01.16 р.?


Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом (далі – ПК). Як передбачено п. 284.2 ПК, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

Разом з тим згідно з п. 1, 3 ст. 73 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, підприємствами, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Місцеві органи виконавчої влади, підприємства та громадяни несуть установлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Отже, рішення органів місцевого самоврядування, зокрема і щодо надання пільг із земельного податку, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, підприємствами, посадовими особами. Право щодо застосування пільги із земельного податку у платника виникає з урахуванням строків, визначених таким рішенням.

Аналогічна відповідь міститься і в Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, установлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, затвердженій наказом ДФС від 28.05.15 р. № 379.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 53 ПК не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що в майбутньому така узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали