• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Договір емфітевзису: чи можна бути спецрежимником та єдинником четвертої групи?

Сільгосппідприємство використовує земельні ділянки на підставі договорів емфітевзису та вирощує на них сільгосппродукцію. Чи може воно бути суб’єктом спецрежиму з ПДВ та платником єдиного податку четвертої групи?

Згідно з п. 209.6 Податкового кодексу (далі – ПК) для застосування спецрежиму з ПДВ сільгосппідприємство має відповідати таким критеріям:

  • самостійно вирощувати (виробляти) сільгосппродукцію на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах;
  • питома вага вартості власно вирощених сільськогосподарських товарів/послуг повинна становити не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (для новостворених сільгосппідприємств – за кожний окремий звітний період).

У свою чергу, платниками єдиного податку четвертої групи можуть бути сільгосптоваровиробники, у яких частка сільгосптоваровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % (пп. 4 п. 291.4 ПК). При цьому згідно з пп. 14.1.235 ПК сільгосптоваровиробником вважається юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали