Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відкриття ринку землі: готуймося вже зараз!

29.07.2020 1120 0 3

Пропонуємо до вашої уваги перший спецвипуск, присвячений питанням відкриття ринку землі. Як відомо, перший етап продажу земель сільськогосподарського призначення розпочнеться із 1 липня 2021 року. Проте аграріям до цієї дати слід бути масимально підготовленими: як інформаційно, так і документально. Наприклад, слід провести комплексну експертизу існуючих договорів оренди землі, і за необхідності привести їх у відповідність до норм законодавства, подбати про належне підтвердження законності походження коштів у разі бажання купити сільгоспземлю.

Безумовно, орендарів сільгоспземель цікавить подальша доля договорів оренди земельної ділянки. І нібито їм немає чого хвилюватися, адже на законодавчому рівні передбачено переважне право орендаря на купівлю орендованих ним земель. Проте орендарі сільгоспземель в Україні – це переважно юридичні особи, а на першому етапі сільгоспземлю дозволять купувати тільки фізичним особам. Як діяти в такому випадку аграрію, щоб не втратити свій земельний банк, як реалізувати орендарю своє переважне право на придбання землі – відповіді на ці та на інші запитання надасть у консультації адвокат Ірина Висіцька.

Якщо з орендою більш-менш зрозуміло, то із землями, які використовуються за договорами емфітевзису, ситуація неоднозначна. Адже в законодавстві взагалі нічого не сказано про переважне право на купілю землі суб’єктами, що користуються землею згідно із цими договорами. Тож власник може продати земельну ділянку третій особі, навіть не поставивши емфітевта до відома. Як уберегитися від таких ризиків, читайте у статті цього випуску.

Що стосується фермерських господарств, то більшість із них засновані на земельній ділянці, яка надавалася фізособі на праві постійного користування для створення господарства. Фермери занепокоєні питанням переоформлення таких земель у власність, адже зазвичай право постійного користування не переходить у спадок. Тож фактично в разі смерті фізособи, якій земельна ділянка надавалася на праві постійного користування, вона повертається до земель запасу і може бути передана будь-кому. Судова практика із цього питання також дуже нестала. У консультації цього випуску юрист розповість про існуючі способи переоформлення таких земель, недоліки та переваги кожного з них.

Ми завжди були і будемо надійним джерелом знань для своїх читачів. Ви можете й надалі розраховувати на нас: ми надамо вам дійсно важливу та потрібну інформацію, підкажемо практичне рішення складних питань.

Консультації

Відкриття ринку землі: пам’ятка аграрію

Переважне право на купівлю сільгоспземель: труднощі реалізації

Переважне право за договором емфітевзису: є чи ні

Проводимо аудит своєчасності і повноти виплати орендної плати

Земля в постійному користуванні голови ФГ: переоформлювати чи ні

Чим загрожує придбання землі площею понад 100 га і не тільки

Як підтвердити законність коштів для купівлі землі

Новий договір оренди землі сільськогосподарського призначення

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали