Переважне право на купівлю сільгоспземель: труднощі реалізації
Суть проблеми: чимало запитань викликає норма, згідно з якою купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання. Таке право може бути передано орендарем іншій особі. При цьому механізм такої процедури в Законі від 31.03.20 р. № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (далі – Закон № 552) не визначено. У зв’язку з відкриттям ринку землі багатьох орендарів також цікавить подальша доля договорів оренди земельної ділянки. Якщо орендар не бажає скористатися своїм переважним правом на придбання ділянки і у неї з’явиться новий власник, виникає логічне запитання: чи може новий власник розірвати договір оренди або відмовити орендарю у пролонгації договору оренди на новий строк?
Чим допоможе ця стаття: ми надамо відповіді на найбільш поширені запитання, які виникають у зв’язку з практичною реалізацією переважного права на придбання сільгоспземель.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року