ПММ для потреб сільгоспвиробників
Посівна розпочалася! Оскільки посівна та пальне – поняття нероздільні, законодавці намагаються створити максимально сприятливі, наскільки це сьогодні можливо, умови для забезпечення сільгоспвиробників ПММ. Серед іншого – і в податковій площині.
Редакція Ютека-Агро зібрала найважливішу інформацію та підготувала аналітичні матеріали про операції з ПММ сільгоспвиробника під час війни.
Законодавчі зміни та держпідтримка
Щоб зменшити податкове та фінансове навантаження на аграріїв, скасовано акциз на пальне та знижено ставку ПДВ з 20 % до 7 % на операції з увезення на митну територію України та постачання бензину й інших нафтопродуктів.
Проголошено кредитування сільгоспвиробників під 0 %. Створено спеціальну онлайн-платформу для збору інформації про актуальні потреби аграріїв під посівну.
Як аграрію отримати кредит на посівну-2022 в умовах війни за Держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
Зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%»: підтримка посівної кампанії та активація підприємництва
Ліцензії на пальне та заявки на переміщення пального
Як під час війни ліцензується діяльність з обігу пального, продовжується строк дії чинних ліцензій, а також проводяться перевірки у сфері обігу пального, дізнаєтеся з матеріалу:
Ліцензії на пальне під час війни: видача, продовження строку дії, відповідальність
А для сільгосппідприємств, які не є розпорядниками акцизного складу, але переміщують власне пальне транспортними засобами лише для власних потреб, розповімо про нормативно-правові послаблення щодо подання Заявки на переміщення пального:
Заявка на переміщення пального: як аграрію оформити та подати під час війни
Дія воєнного стану на території України пом’якшила деякі вимоги до операцій з обігу пального. Розповімо, які зміни відбулися під час війни, та надамо відповіді на найбільш поширені запитання:
Операції із пальним у воєнний час: 10 актуальних запитань
Форс-мажорні обставини воєнного стану
Форс-мажорні обставини воєнного стану призводять до втрати ПММ у суб’єктів господарювання. Або ж підприємства самостійно знищують власні запаси пального, щоб вони не дісталися окупантам, чи списують як втрати нафтопродукти, передані «без паперів» на потреби тероборони, ЗСУ тощо. Ми розповімо, як відобразити в бухобліку таке списання ПММ під час воєнного стану згідно з оновленими правилами оподаткування.
Пальне знищено/втрачено під час війни: списуємо без податкових наслідків
Податкові наслідки щодо операцій з втрати пального внаслідок військової агресії рф – ДПС
Документування та облік витрат ПММ
У наступних матеріалах нагадаємо, як документувати та обліковувати витрати ПММ на сільгоспроботах:
Первинні документи з обліку ПММ
Облік ПММ на сільгосппідприємстві
Допомога армії
Про особливі правила оподаткування та бухоблік операцій із передання ПММ на потреби армії – в наступних матеріалах:
ПММ на потреби армії: облік та оподаткування
ДПС: Коли передача пального не є реалізацією
ДПС: Передача майна ГО для ЗСУ не буде вважатися нецільовою
Дізнавайтеся про найважливіші актуальні новини та отримуйте експертну підтримку – спецвипуск «Агробізнес: операційна діяльність в умовах воєнного стану (оновлюється щодня)».
Коментарі до матеріалу