Облік у вівчарстві
Вівчарство – це галузь тваринництва. За Класифікатором видів економічної діяльності (ДК 009:2010), затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457, розведення овець, одержування сирого молока овець та вовни входить до підкласу 01.45 «Розведення овець і кіз» класу 01.4 «Тваринництво» розділу 01 «Сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг».
Для цілей обліку вівці є біологічним активом (далі – БА), адже у процесі біологічних перетворень (їх росту) вони здатні давати сільськогосподарську продукцію (приріст живої маси, вовну, каракульські смужки, молоко тощо) та/або додаткові БА (приплід), а також приносити в інший спосіб економічні вигоди (п. 4 П(С)БО 30 «Біологічні активи»). У свою чергу, БА у вівчарстві поділяються на два види: поточні та довгострокові. Так, вівці, закуплені для отримання приплоду, уважаються довгостроковими БА, а молодняк (баранчики і ярочки), придбаний для вирощування та відгодівлі, є поточними БА.
Об’єктом обліку БА у вівчарстві можуть бути види тварин (наприклад, вівці вовнового, вовново-м’ясного, м’ясо-вовнового напрямів) або однорідні групи цих БА. Наведемо в табл. 1 дані про групування тварин на бухгалтерських рахунках і субрахунках відповідно до п. 25.1, 25.2 П(С)БО 30, що забезпечує розкриття інформації у фінансовій звітності.
Таблиця 1. Групування тварин
№
з/п
Групи тварин згідно із примітками
до фінансової звітності
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року