Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вимоги до оформлення касових документів

12.11.2019 2812 0 2

Порядок ведення касових операцій

Касові документи – це документи (касові ордери та відомості на виплату готівки, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформлюються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку (пп. 11 п. 3 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148).

Під час оформлення касових документів слід ураховувати низку вимог до їх складання, передбачених Положенням № 148, а також висловлених фахівцями ДФС.

1. Касові документи заповнюються бухгалтером (відповідальною особою підприємства, на яку покладено обов’язок з оформлення цих документів) у будь-який спосіб, який забезпечив би належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну (п. 32 Положення № 148).

2. Електронні касові документи оформляють відповідно до вимог законодавства України у сфері електронного документообігу (п. 23 Положення № 148; ЗІР, категорія 109.15).

3. У касових документах для зазначення сум національної грошової одиниці гривні можна використовувати її графічний знак «» (п. 36 Положення № 148).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали