Вимоги до оформлення касових документів
Порядок ведення касових операцій
Касові документи – це документи (касові ордери та відомості на виплату готівки, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформлюються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку (пп. 11 п. 3 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148).
Під час оформлення касових документів слід ураховувати низку вимог до їх складання, передбачених Положенням № 148, а також висловлених фахівцями ДФС.
1. Касові документи заповнюються бухгалтером (відповідальною особою підприємства, на яку покладено обов’язок з оформлення цих документів) у будь-який спосіб, який забезпечив би належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну (п. 32 Положення № 148).
2. Електронні касові документи оформляють відповідно до вимог законодавства України у сфері електронного документообігу (п. 23 Положення № 148; ЗІР, категорія 109.15).
3. У касових документах для зазначення сум національної грошової одиниці гривні можна використовувати її графічний знак «» (п. 36 Положення № 148).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року