Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Придбання сільгосптехніки у кредит: облік та оподаткування

08.10.2019 321 0 0

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ

Ситуація

Для придбання трактора сільгосппідприємство отримало довгостроковий кредит в установі банку. Одна з умов кредитного договору – купівля страхового поліса. Розглянемо, як оприбуткувати придбаний трактор та обліковувати відсотки за користування кредитом і вартість страхування.

У бухобліку витрати, пов’язані з нарахуванням та сплатою відсотків за користування кредитом банку, визнаються фінансовими (п. 3 П(С)БО 31 «Фінансові витрати») та не включаються до первісної вартості придбаного за рахунок такого кредиту основного засобу (далі – ОЗ). Винятком є лише створення кваліфікаційного активу (п. 8 П(С)БО 7 «Основні засоби»), тобто активу, що обов’язково потребує суттєвого часу для його створення (п. 3 П(С)БО 31). У листі Мінфіну від 01.06.06 р. № 31-34000-10-5/11601 суттєвим часом визначено період, що перевищує три місяці.

У нашій ситуації придбання трактора не відповідає терміну кваліфікаційного активу, а тому відсотки за кредитом не включаються до його первісної вартості, а визнаються витратами того звітного періоду, за який вони були нараховані (п. 4 П(С)БО 31), та відображаються проведенням Дт 951 «Відсотки за кредит» – Кт 684 «Розрахунки за нарахованими відсотками».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали