Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство надає фізособам послуги з передпосівної обробки землі за готівку: чи треба застосовувати РРО?

09.06.2020 602 0 2

Правові основи застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що поширюються на всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб), що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, установлені Законом від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

У ст. 4 Закону № 265, що вимагає проводити розрахункові операції з реалізації через РРО, нічого не сказано про реалізацію робіт – ідеться тільки про товари та послуги.

А що таке обробіток землі: послуга чи робота?

Відповідно до Цивільного кодексу (далі – ЦК) робота та послуга – різні поняття. Виконання робіт регулюється гл. 61 і 62 ЦК. Згідно із ч. 1 ст. 837 Господарського кодексу виконання певної роботи є предметом договору підряду. Це може бути виготовлення, оброблення, перероблення, ремонт речі, будівельні, проєктні роботи і т. п. Усі вони характеризуються передачею матеріального результату замовникові на підставі ч. 2 ст. 837 ЦК.

Надання послуг регулюється гл. 63 ЦК. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (ст. 901 ЦК) і не має матеріального результату, наприклад перевезення, консультування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали