Правила заповнення ТТН - 2019
Документування на підприємстві
Товарно-транспортна накладна (далі – ТТН) є тим документом, що підтверджує факт переміщення товарно-матеріальних цінностей (далі – ТМЦ) для всіх учасників цього процесу. Під час перевірок податківці розглядають ТТН як вагоме підтвердження не лише витрат на перевезення, а й того, що товар був фактично поставлений. Тож розглянемо, коли і в яких ситуаціях застосування ТТН є обов’язковим, а в яких – добровільним, як правильно заповнювати окремі графи ТТН тощо.
У розд. 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу від 14.10.97 р. № 363 (далі – Правила № 363), ТТН визначено як єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для:
- списання ТМЦ;
- обліку на шляху їх переміщення;
- оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку;
- розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Поняття «єдиний» не означає «один». Ідеться не про один документ для обліку списання та оприбуткування ТМЦ, а про документ, складений для всіх учасників транспортного процесу: вантажовідправника, перевізника, вантажоотримувача та експедитора.
У ст. 48 Закону від 05.04.01 р. № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон № 2344) установлено, що в разі перевезень вантажів у межах України водій повинен мати ТТН або інший документ на вантаж, визначений законодавством.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року