• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Отримання землі для ведення фермерського господарства

Зінаїда Козюк

27.07.2017 6002 0 1

Для кого ця стаття: для громадян, які виявили бажання створити фермерське господарство (далі – ФГ).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як отримати у власність або користування ділянку із земель державної або комунальної власності.

Як ми вже з’ясували (див. с. 6 цього номера), створення ФГ без земельної ділянки неможливе. По-перше, така норма прямо передбачена в ст. 1 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973). По-друге, самою суттю ФГ є ведення підприємницької діяльності шляхом вироблення товарної сільгосппродукції, її переробки та реалізації, а таке ведення без земельної ділянки фактично неможливе. Тож у консультації розглянемо, як громадянину отримати ділянку із земель державної або комунальної власності для створення ФГ.

Згідно із Законом № 973 ФГ здійснює діяльність на власних та/або орендованих земельних ділянках, наданих його засновнику (засновникам) для ведення ФГ, товарного сільгоспвиробництва, особистого селянського господарства.

Як передбачено ст. 22 Земельного кодексу (далі – ЗК), земельні ділянки сільгосппризначення передаються громадянам у власність та надаються в користування.

Передача землі здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади, який відповідно до наданих повноважень є розпорядником сільгоспземель на своїй території (далі – розпорядник), або за результатами аукціону. Так, розпорядником цих земель є (ст. 122 ЗК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали