• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Організація системи доплат, надбавок, премій на підприємстві

09.10.2018 2428 0 2

Акценти статті:

  • із чого складається система матеріального стимулювання праці;
  • види доплат і надбавок, порядок їх установлення;
  • як розробити систему преміювання.

Доплати, надбавки і премії впроваджують на підприємстві як засіб матеріального стимулювання праці працівників.

Система матеріального стимулювання праці – це сукупність основних та додаткових показників оцінки колективних та індивідуальних результатів праці, за якою працюючим здійснюються різні виплати заохочувального характеру понад основну заробітну плату з метою використання їх матеріальної зацікавленості для підвищення продуктивності, ефективності та конкурентоспроможності виробництва (Методичні рекомендації щодо організації матеріального стимулювання праці працівників підприємств і організацій, затверджені наказом Мінпраці та соцполітики від 29.01.03 р. № 23, далі – Методрекомендації № 23).

Для застосування в оплаті праці надбавок, доплат і премій доцільно уточнити їх функціональне призначення, міру правової захищеності, місце в структурі фонду зарплати, законодавче забезпечення та документальне оформлення.

Умови запровадження та розміри надбавок, доплат і премій установлюються підприємствами в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами (ст. 15 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», далі – Закон № 108). Такі умови, порядок надання та розміри в законодавчо визначених межах можуть установлюватися окремими додатками – положеннями, наприклад положенням про преміювання, положенням про доплати і надбавки тощо, які є складовими колдоговору. Виплати здійснюються за наказами керівника по підприємству.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали