• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна приймати оплату через термінал без застосування РРО?

12.11.2019 498 0 0

Розрахунки із застосуванням РРО

Спецпроект «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП»

Щоб покупець міг розрахуватися, наприклад, у магазині за допомогою картки, у продавця повинен бути в наявності платіжний термінал. Це електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка, у тому числі для видання готівки, отримання довідкової інформації та роздрукування документа за операцією (квитанцією) з використанням електронного платіжного засобу (далі – ЕПЗ) (п. 1.321 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III, далі – Закон № 2346). До ЕПЗ відносяться, зокрема, платіжні картки.

До речі, норма п. 14.19 Закону № 2346 зобов'язує окремих суб'єктів господарювання (далі – СГ) забезпечити покупцям можливість розрахуватися за продані товари (надані послуги) за допомогою ЕПЗ. До таких СГ відносяться ті, хто провадить діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і використовує РРО згідно із Законом від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) (п. 1 постанови КМУ від 29.09.10 р. № 878, далі – Постанова № 878). При цьому важливе значення мають умови торгівлі.

Від обов'язкового застосування терміналів звільнені (п. 1 Постанови № 878):

  • СГ, які провадять діяльність у населених пунктах із чисельністю населення менше 25 тис. чоловік;
  • підприємства торгівлі (зверніть увагу: підприємці тут не згадані) із торговельною площею до 20 м2, крім АЗС (що входить у торговельну площу, можна дізнатися в пп. 3.1.2 Інструкції, затвердженої наказом Держкомстату від 24.10.05 р. № 327).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали