• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна підприємству приймати готівку за оренду без РРО?

12.11.2019 459 0 0

Розрахунки із застосуванням РРО

Спецпроект «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП»

Дія Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) поширюється на всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (за допомогою платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п.). Розрахунковою є операція із приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток і т. п. у місці реалізації товарів (послуг) (ст. 2 Закону № 265).

Головне запитання: чи є оренда послугою для цілей застосування норм Закону № 265?

Надання послуг регулюється гл. 63 Цивільного кодексу (далі – ЦК). За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'я­зується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі учинення певної дії або провадження певної діяльності (ст. 901 ЦК) і не має матеріального результату.

Виходячи з викладеного, з точки зору цивільного законодавства, договір оренди не відноситься до договорів про надання послуг, оскільки предметом договору оренди є неспоживана річ або майнові права (ст. 760 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали