Як скласти РК у разі повернення товару або передоплати
Розрахунок коригування до податкової накладної: заповнення у різних ситуаціях
У цій статті розглянемо, як скласти розрахунок коригування (далі – РК) з умовним кодом причини коригування «103 – повернення товару або авансових платежів».
РК із кодом причини коригування «103» складаються, якщо повністю повертається товар або передоплата за однією чи кількома товарними позиціями, указаними в податковій накладній (далі – ПН).
Наприклад, платник ПДВ отримав від покупця передоплату за 10 т пшениці озимої та 15 т ячменю. Але згодом передоплату за 15 т ячменю повернули покупцю. У такому разі слід зняти з ПН усю суму передоплати за ячмінь, указавши в РК код «103».
Майте на увазі! Якщо повертається тільки частина товару (або частина передоплати), указаного в ПН, наводиться причина коригування «Зміна кількості» (код 102). Тобто, якщо в наведеному вище прикладі повертається передоплата тільки за 5 т ячменю (а не за всю кількість), в РК слід указати код причини коригування «102 – зміна кількості».
До речі, код «103» також зазначається, якщо треба анулювати помилкову ПН (наприклад, виписану не на ту дату чи не на того покупця), коли неможливо скласти РК із причиною коригування «301 – виправлення помилки» (докладно про анулювання помилкових ПН див. «Як правильно анулювати помилкову податкову накладну») .
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року