Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як отримати інформаційну довідку з Держреєстру речових прав

25.01.2019 27476 2 2

В основі діяльності кожного сільгосптоваровиробника лежить нерухоме майно. Як мінімум, це земельна ділянка (власна або орендована), адже виростити сільгосппродукцію без цього неможливо. Крім того, у процесі діяльності виробник розпочинає або продовжує співпрацю із партнерами по бізнесу, контрагентами, фізособою – власником земельної ділянки. Так, для виконання договору важливо, щоб у контрагента була певна нерухомість (виробничі приміщення). А для виплати орендної плати і укладення додаткової угоди слід упевнитися у статусі нового власника орендованої земельної ділянки (перейшла у порядку спадкування до особи, яка не пред’являє документи про право власності). Особи усно наполягають на власній стабільності, добросовісності, проте, аби убезпечити себе від ризиків, краще перевірити усе самому. Як кажуть, краще один раз побачити, ніж 100 разів почути.

Тож, аби перевірити статус нерухомого майна або його реєстрацію певною особою, із 2015 року Мін’юст надає можливість отримати миттєве повідомлення про речові права шляхом замовлення через Інтернет інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – довідка, Держреєстр прав).

 

До відома: у Держреєстрі прав реєструються речові права на земельні ділянки, об’єкти нерухомого майна, розташовані на такій ділянці (переміщення неможливе без їх знецінення та зміни призначення), а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їхні окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення (ч. 1 ст. 5 Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», далі – Закон  № 1952).

Речові права виникають із моменту їх реєстрації у Держреєстрі прав (ч. 2 ст. 3 Закону № 1952).

Речовими правами, зокрема, є право власності та похідні від нього права, а саме (ст. 4 Закону № 1952):

  • право користування (сервітут);
  • право користування земельною ділянкою для сільгосппотреб (емфітевзис);
  • право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки;
  • право користування/оренди будівлею або іншою капітальною спорудою (її частиною), що виникає на підставі договору найму/оренди такої споруди (її частини), укладеного більш як на три роки.

Тобто в довідці містяться усі актуальні відомості про речові права, зареєстровані в Держреєстрі прав на дату її замовлення. Отримати довідку легко та швидко, адже дані відображаються миттєво після виконання кількох дій.

Розглянемо у таблиці основні запитання, пов’язані з отриманням довідки.

Запитання

Відповідь

На якому порталі можна замовити довідку?

Кабінет електронних сервісів створений Мін’юстом для отримання документів із державних реєстрів, зокрема довідки

У який строк та як формується довідка?

Довідка формується одразу після оплати за її надання на екрані монітору, а також залишається в особистому кабінеті заявника. Тобто інформація автоматично завантажується із Держреєстру прав та відображається на екрані. Також її можна роздрукувати

Скільки коштує замовлення довідки?

У 2019 році вартість довідки становить 20 грн. (ст. 34 Закону № 1952). Оплата здійснюється з використанням платіжних систем через Інтернет. Додатково банки стягують комісію за свої послуги

Хто може отримати довідку?

Довідка надається тим користувачам, які:
– зареєструвалися у кабінеті електронних сервісів;
– указали свої дані (фізособа: П. І. Б., ІПН, серію та номер паспорта; юрособа: найменування, податковий номер);
– здійснили оплату за надання довідки з використанням платіжних систем через Інтернет

Куди надходить довідка?

До особистого кабінету заявника, у якому під час реєстрації автоматично створюється електронна скринька. На цю скриньку будуть надходити документи, замовлені в кабінеті

За якими критеріями здійснюється пошук для замовленої довідки?

Пошук здійснюється:
– за адресою об’єкта нерухомості;
– реєстраційним номером об’єкта;
– кадастровим номером;
– даними фізособи (П. І. Б. або ІПН або серією та номером паспорта);
– даними юрособи (код ЄДРПОУ).
Щоразу, за відсутності інформації за критерієм пошуку, користувач має змогу повернутися до попередньої сторінки та ввести дані заново (без оплати). Якщо за пошуком є інформація, то відбудеться перехід на сторінку для інтернет-оплати

Чи встановлено ліміт на кількість замовлених довідок?

Ні. Користувач має право замовляти стільки довідок, скільки забажає, але за умови виконання усіх кроків (реєстрація, ідентифікація, критерій пошуку, оплата)

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали