Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Річний перерахунок ПДВ

19.12.2018 849 0 1

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які здійснюють одночасно як оподатковувані операції (за ставками 20 %, 7 % 0 %), так і операції, звільнені від обкладення ПДВ.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: в яких випадках такі підприємства повинні проводити річний перерахунок ПДВ та як саме це зробити.

Нагадаємо, з 1 липня 2015 року платник ПДВ відносить суму вхідного ПДВ до податкового кредиту незалежно від напряму використання придбаних товарів/послуг/необоротних активів – в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях. Але якщо придбані товари/послуги/необоротні активи (надалі для спрощення під товарами матимемо на увазі і послуги, і необоротні активи) призначаються для використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях або негосподарській діяльності, то такий платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання (далі – ПЗ) виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 Податкового кодексу (далі – ПК) (п. 198.5 ПК). Ми називаємо такі ПЗ компенсуючими, адже їх нараховують для нівелювання раніше відображеного податкового кредиту.

Нарахування компенсуючих ПЗ здійснюється шляхом складання зведеної податкової накладної (далі – ПН) не пізніше останнього календарного дня відповідного звітного періоду.

Однак дуже часто господарська діяльність платника ПДВ передбачає використання придбаних товарів не тільки виключно в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях. Безліч господарських ситуацій потребує одночасного використання придбаного товару в обох видах операцій.

Наприклад, автомобіль підприємства одночасно перевозить як сільгосппродукцію (її постачання обкладається ПДВ за ставкою 20 %), так і товари для ремонту дошкільного закладу (операція з ремонту дошкільних закладів звільнена від оподаткування згідно з пп. 197.1.24 ПК). Для заправлення цього автомобіля підприємство закуповує паливо у платників ПДВ. Отже, таке паливо використовується одночасно і для операцій, що обкладаються ПДВ, і для неоподатковуваних операцій.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали