Час від часу у сільгосппідприємства виникає необхідність придбати або, навпаки, продати якусь продукцію. Для оформлення такого виду правовідносин розроблено договір постачання. У консультації всебічно розглянуто порядок оформлення такого договору, його особливості та індивідуальні ознаки, відповідальність за порушення договірних умов.
Основні вимоги до укладення та виконання договору постачання установлено ст. 712 Цивільного кодексу (далі – ЦК) та ст. 264–271 Господарського кодексу (далі – ГК).
За договором постачання продавець (постачальник), який провадить підприємницьку діяльність, зобов’язується передати в установлений строк товар у власність покупця для його використання у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму (ч. 1 ст. 712 ЦК). Отже, сторонами цього договору виступають постачальник та покупець, які є суб’єктами господарювання (далі – СГ).
Згідно з ч. 2 ст. 712 ЦК до договору постачання застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Аби зрозуміти правову суть договору, можна виділити такі його особливості: