• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухгалтер за договором

07.05.2019 258 0 1

Бухгалтер на підприємстві

Власник або керівник підприємства має право обрати будь-яку дозволену форму організації бухгалтерського обліку, зокрема користування послугами спеціаліста з бухобліку, зареєстрованого як підприємець (ч. 2, 4 ст. 8 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996)).

Між підприємством і суб’єктом господарювання, який веде бухоблік, виникають відносини цивільно-правового характеру, які регулюються нормами Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК та ГК, відповідно). Тобто підприємство може доручити ведення обліку бухгалтеру-підприємцю на підставі цивільно-правового договору (далі – ЦПД) про надання бухгалтерських послуг.

Нагадаємо, ЦПД – це угода між підприємством та особою на виконання певної роботи (договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці. При цьому не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

Майте на увазі! Така форма ведення обліку не підійде для підприємств, що становлять суспільний інтерес (ч. 4 ст. 8 Закону № 996).

За ЦПД про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, а замовник – оплатити виконавцеві зазначену послугу (ст. 901 ЦК). Договір укладається в письмовій формі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали