• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Установлення гарантій в оплаті праці з колективним договором і без нього

Для кого ця стаття: для працівників економічних служб підприємств, у тому числі тих, де колективний договір не укладено.

Чим корисна стаття: показує, як реалізувати нові законодавчі норми з оплати праці, у тому числі без колективного договору.

На всіх підприємствах, що використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства (п. 7 ст. 65 Господарського кодексу).

Відповідно до ст. 17 Закону від 01.07.93 р. № 3356-XII «Про колективні договори та угоди» (далі – Закон № 3356) на осіб, які представляють роботодавців або профспілки чи інші вповноважені трудовим колективом органи та ухиляються від участі в переговорах щодо укладання, зміни або доповнення колективного договору, угоди або навмисне порушили строк, визначений ч. 3 ст. 10 даного Закону, або не забезпечили роботу відповідної комісії у визначений сторонами строк, накладається штраф до 10 НМДГ, і вони несуть також дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади.

Водночас відповідальність не виникає, якщо переговори щодо укладання колективного договору не були ініційовані ні однією зі сторін (див. лист Мінсоцполітики від 28.09.05 р. № 09-444).

Положення генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод діють безпосередньо та обов'язкові для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду (ст. 9 Закону № 3356). Угоди цих рівнів передбачають для суб'єктів сфери їх дії укладання колективних договорів. Відповідальність за невиконання угоди передбачена ст. 18 Закону № 3356.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали