• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як видати працівникові фіндопомогу в сумі понад 50 тис. грн., не порушуючи законодавства?

До керівництва підприємства звернувся працівник із проханням надати йому поворотну фінансову допомогу в розмірі 150 тис. грн., і було прийнято рішення задовольнити це прохання. Як саме можна видати працівникові зазначену суму – готівкою чи в безготівковій формі та які наслідки матиме цей вибір для підприємства?

Насамперед нагадаємо, що відповідно до п. 6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання (далі – СГ) мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

  • між собою – у розмірі до 10 тис. грн. включно;
  • з фізичними особами – у розмірі до 50 тис. грн. включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунка, шляхом переказу коштів з поточного рахунка на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Кількість СГ та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали