Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміна режиму роботи при підсумованому обліку робочого часу

13.06.2018 703 0 4

Зі статті ви дізнаєтеся: як із дотриманням законодавчих норм змінити режим роботи при підсумованому обліку робочого часу (перехід із 12-годинної зміни на 24-годинну) та як документально оформити таке рішення на прикладі працівників охорони.

У зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією або посадою. Про зміну істотних умов праці (зокрема, режиму роботи) працівник повинен бути повідомлений не пізніше, ніж за два місяці до введення змін (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

Якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згодний на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП (ч. 4 ст. 32 КЗпП).

Згідно з п. 1 і 5 ст. 65 Господарського кодексу (далі – ГК) управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі суміщення прав власника відносно господарського використання свого майна та участі в управлінні трудового колективу. Тому зміна організації виробництва та праці як одна з функцій управління підприємством – виключне повноваження власника.

Організація праці для підприємства або його структурного підрозділу, зокрема режиму роботи, як компетенція роботодавця реалізується в графіках змінності відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку (ст. 142 КЗпП). Нагадаємо, що ці правила затверджуються на підприємстві на основі діючих в Україні Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР, ВЦРПС від 26.07.84 р. № 213 (далі – Правила № 213).

Зверніть увагу: зміни в організації виробництва та праці здійснюються для структурних підрозділів та окремих професій (посад) без персоналізації працівників.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали