Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Устигнути все, або 5 кроків для досягнення успіху в новому році

Акценти статті:

  • навіщо потрібно планувати;
  • як навчитися концентрувати увагу тут і зараз;
  • чому важливо підбивати підсумки року;
  • як запланувати новий рік на успіх.

Рік минає, і обвалюється низка завдань. Бухгалтер повинен провести інвентаризацію, пам’ятати про здачу звітів, скласти святкове меню, купити подарунки, устигнути на ділову зустріч, шкільне свято.., і «...отак цілий день – дзень дзелень».

Кінець року – суєта і марнота, але людина – не машина. Щось забуває, випускає з уваги. Наприклад: включився в нове завдання – забув про подарунок, побіг за подарунками – пропустив нараду. Встиг на нараду, але сидиш і думаєш про меню і записуєш його по черзі з робочими записами. Як же встигнути все зробити вчасно?

Як стверджують учені, людина у сереньому може концентруватися не більше ніж на семи завданнях. Якщо завдань більше, щось можна упустити і про щось забути. Це нормально, люди – не роботи. Але ж ми хочемо все пам’ятати, все встигати, виконувати вчасно свої завдання. І в житті людини може настати момент, коли дуже важливо знайти відповідь на запитання: «Як усе встигнути і нічого не забути? Є ж люди, які встигають і завдання робочі виконати, і собі час приділити, і зайнятися саморозвитком, і дітей виховувати, і чоловіка нагодувати, і до вечірньої зустрічі з подружками не втомитися».

Магія? Не зовсім. Розкриваємо секрети.

Розвиваємо пам'ять

Учені радять для зміцнення пам’яті вивчати вірші. Якщо на такий подвиг не вистачає сил, то можна порекомендувати вивчати прислів’я, афоризми, приказки, і від цього буде подвійна користь:

  • розвивається пам’ять;
  • завжди можна блиснути інтелектом і дотепністю.

Адже не завжди можна сказати те, що думаєш, іноді потрібно відповісти інакомовно.

Можна завести корисну звичку – раз на тиждень тренувати пам’ять: вирішувати математичні задачки, кросворди традиційні або японські, судоку, головоломки; відгадувати загадки; грати в логічні ігри, шашки, шахи; розгадувати анаграми, де потрібно скласти слово з декількох букв.

Пам’ять, як і все в нашому тілі, насправді потрібно тренувати. Якщо це ігнорувати, то вона в потрібний момент не допоможе. Якщо ж її розвивати, то вона не підведе і на неї завжди можна буде покластися. Після виконання цих простих вправ уже скоро будуть помітні якісні поліпшення роботи пам’яті та мислення.

Щоб тренувати розум, пам’ять, мислення, ще можна робити звичайні речі незвичайним способом, наприклад чистити зуби лівою рукою, митися із закритими очима, йти до зупинки або на роботу іншою дорогою щодня, готувати знайому страву з іншими інгредієнтами, вирощувати нову рослину, комбінувати деталі одягу по-новому тощо.

А якщо взятися за вивчення чогось нового – іноземної мови, музики, малювання, танців, то мозок створить нові нейронні зв’язки і, як результат, ефективно працюватиме. Тренування пам’яті за допомогою активних занять може стати інтелектуальною працею і реально поліпшить здоров’я. Наприклад, при поганій поставі та порушенні кровообігу судин шиї мозок може недоотримувати «їжу», а активні заняття допоможуть усунути таку проблему.

Плануємо свої справи

Плануйте всі свої завдання. Це збереже ваш час і допоможе його конструктивно використати. Для планування завтрашнього дня можна записати всі завдання на цей день у міру їх важливості або за часом події. Напишіть усе, що потрібно зробити, і розпишіть приблизний час, який знадобиться для виконання того або іншого пункту. Так можна стати зібранішим і витратити менше енергії, згадуючи завдання, які були заплановані.

Людина постійно намагається про все пам’ятати і на це витрачає багато енергії, яку можна зберегти і застосувати в іншій справі.

Заведіть щоденник із календарем і записуйте свої завдання, зустрічі в порядку важливості. Суть
у тому, що так всі ваші плани стануть доступні для перегляду в будь-який момент, без зайвого зусилля з боку пам’яті на те, щоб пригадати інформацію, яка незабаром стане непотрібною.

Ще один дієвий варіант. У всіх є холодильник, усі щодня ним користуються. Просто напишіть на аркуші паперу дату і найголовніше завдання на сьогоднішній або завтрашній день і магнітиком прикріпіть його до дверцят холодильника. Це стане своєрідною «нагадувалкою» на кожен день.

Сьогодні неможливо уявити собі людину без телефону. Як ще один варіант можна ставити собі нагадування на певний день і годину, так ви почуєте звуковий сигнал про початок події.

Можна вести онлайн-планувальник у телефоні або в мережі, і тоді всі заплановані події стануть доступні і з телефону, і з будь-якого доступного пристрою.

Плануючи справи, ви спрощуєте собі життя, підвищуєте працездатність і зберігаєте енергію, яку можна витратити для створення собі гарного настрою.

Концентруємо увагу

Іноді при читанні книги думки знаходяться далеко від її сюжету і потрібно повернутися на пару сторінок назад; розмовляючи з колегою, начальником, думаємо зовсім про інше, і доводиться просити повторити щойно сказане, намагатися пригадати, про що йдеться, що потрібно робити. Під час роботи над договором думки крутяться навколо іншої події, через що можна пропустити важливий пункт або умову, які потрібно було прибрати або додати. У результаті все потрібно переробити, причому це доводиться робити швидко і якісно, щоб не настали незворотні негативні наслідки. Це відбувається через невміння концентрувати свою увагу.

Такі випадки забирають частину часу, псують нерви і настрій. Як наслідок – доводиться міняти плани і можна не встигнути або забути про якусь зустріч, завдання.

Як же із цим справитися? Пропонуємо такі цікаві вправи:

  • потрібно сісти на стілець і повністю розслабитися, щоб тіло не було напружене, і вибрати об’єкт концентрації. Хай ним буде квітка на підвіконні. Протягом 5 хвилин потрібно не думати ні про що і повністю концентруватися на квітці. Спочатку будуть зриви, але якщо тренуватися постійно, можна поліпшити концентрацію «тут і зараз»;
  • візьміть аркуш паперу та олівець або ручку, сядьте зручніше, відключіть думки про сторонні речі і почніть малювати лінію зліва направо, плавно загинаючи справа наліво – і так без зупинки. Повністю концентруйте увагу на ній, а коли відвернулися на думку, робіть риску, як на кардіограмі. Почніть з 3 хвилин. Поетапно збільшуйте час. Цей метод допоможе побачити, як часто ви відволікаєтеся, і виробити здатність концентруватися;
  • популярна вправа – читати про колір словами, які написані іншим кольором, при цьому вголос потрібно вимовити колір літер, якими написано слово. Наприклад: написано слово «червоний», але зеленим кольором, вимовити потрібно «зелений». Чим менше помилок, тим краща концентрація.

Планування і концентрація на «тут і зараз» може стати секретом успіху, як встигнути все до кінця року. Так досягається збереження свого часу, нервів і прекрасного настрою.

Такі навики можуть поліпшити життя в усіх сферах, адже ви зможете краще розпоряджатися своїм часом і не витрачати його даремно, щоб зберегти і завжди мати позитивну енергію, яку можете застосувати в іншій, дуже важливій справі.

Підбиваємо підсумки року

Це ще один маленький секрет успішного завершення року.

Чому важливо підбивати підсумки і планувати в кінці року?

Особливість енергії перехідного періоду в тому, що на стику зміни періодів виникає бажання і можливість відмовитися від непотрібного, продовжити робити корисне, залишити в минулому негатив, а майбутнє уявити тільки з позитивом.

Що для цього потрібно? Зовсім небагато:

  • створювати і досягати відчуття завершеності;
  • скидати баласт непотрібних справ;
  • приділяти увагу тому, що не вийшло, і здобувати правильні уроки;
  • вірити в себе і продовжити або почати самовдосконалюватися.

Отже, покроково:

1. Напишіть у першу чергу про свої досягнення. Прислухайтеся до відчуттів того, з якими емоціями асоціюється минулий рік або інший період.

2. Визначтеся у своїх відчуттях, на що найбільше витрачено часу, унаслідок чого можна буде побачити особисту ефективність вашого часу. Можливо, зробивши висновки, у майбутньому своїм часом ви розпорядитеся доцільніше.

3. Пригадайте «невдалі» кроки. Можливо, цього робити дуже не хочеться, але потрібно. Кожен із них – цінний урок із власного життя. Кожний такий спогад може забрати багато енергії. Запишіть на папері ті висновки, які вже зроблені та які допоможуть у досягненні поставлених цілей у майбутньому. Хай це буде порадою на майбутнє, яка визначить стратегію успішних дій.

4. Виявіть методи, які працювали на вас, а які – ні. Цим ви вдосконалите підхід до вибору методів досягнення поставлених наступного року цілей.

Для візуалізації цілей, які були поставлені перед собою і які були досягнуті або не досягнуті, можна використовувати «колесо життєвого балансу» – коло, поділене на 8–10 секторів, наприклад: сім’я, робота, здоров’я, друзі, відпочинок, особисте життя, – тобто все те, що важливе для вас. Далі у цих секторах потрібно написати те, що було заплановано, зроблено і досягнуто або недосягнуто. Так можна наочно побачити, яким сферам життя було приділено багато уваги, а яким – недостатньо. Це допоможе правильно визначити пріоритети на майбутнє.

Аналіз досягнень і невдач при підбитті підсумків у кінці року – уже великий вклад у свій успіх.

5. З’ясувавши уроки минулого року, можна їх записати для подальших висновків, але обов’язково потрібно в думках перегорнути останню сторінку і закрити джерело, яке потребує затрат нашої енергії.

6. Обов’язково подякуйте собі за все, що вам приніс минулий рік.

7. Зробіть загальний висновок про те, яким був для вас минулий рік.

Підбиваємо підсумки на роботі

У кінці року, коли на роботі проводять корпоративні свята, ефективним інструментом для досягнення майбутніх цілей у колективі може послужити такий приклад: попросіть своїх колег висловитися про минулий період, подякувати за спільну роботу, а також поділіться своїми успіхами за цей рік. Поаплодуйте виступаючому. Здавалося б, нічого особливого, але в цей момент всі обмінюються позитивною енергією. І це сприяє успіху всієї компанії, підняттю бойового духу кожного співробітника.

Таке підбиття підсумків можна проводити не тільки в кінці року, але й в інші періоди після завершення проектів, досягнення стратегічних цілей або доведених показників.

Як правильно запланувати рік на успіх?

Подумайте про свої цілі на 3–6 місяців, потім на 6–12 місяців. Пригадаєте свої успішні дії за минулий рік. Аналізуючи вже зроблене, досягаємо розуміння того, як у майбутньому поліпшити свою продуктивність. Для того щоб визначитися з метою, складіть список із важливих складових життя. Наприклад, професійне зростання, здоров’я, особисте життя і сім’я, саморозвиток, друзі тощо.

Перелічіть ті сфери, які важливі для вашого цілісного розвитку та гармонійного життя.

Запам’ятайте: в умінні помічати свої успіхи міститься ключ до позитивної оцінки свого прогресу і позитивного мислення.

Формуємо цілі

Для того щоб отримати більше шансів на досягнення своїх цілей, є три коротких правила:

  • мета має бути сформульована в теперішньому часі, наприклад: «Я відправляюся подорожувати до...»;
  • мета має бути чіткою та ясною;
  • мета повинна мати конкретний строк виконання.

Тепер потрібно створити послідовний план виконання цілей. Це просто: записуйте, коли і яким чином мета буде досягнута.

Дуже часто ті, хто працює над досягненням своїх цілей, створюють продукт візуалізації. Для цього можна використовувати вирізки з улюблених журналів, роздруківку вподобаних картинок на кольоровому принтері, можна створювати свою картинку мрії прямо на екрані комп’ютера у файлі або презентації. При використанні цієї техніки задіюється творчий потенціал, який дає поштовх і стає каталізатором досягнення цілей.

Висновки

Пам’ятайте: чим чіткіше сформульована мета, тим більша вірогідність її досягнення. Дійте! І нехай будь-які ваші цілі стануть реальністю!

У новий рік потрібно приходити з відчуттям завершеності та задоволення, і тоді все задумане справдиться.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали