• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи враховувати квартальну премію для оплати відрядження

19.11.2019 652 0 0

Нагадаємо, що відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором. Водночас розмір такої оплати не може бути нижчим від середнього заробітку.

Тому, якщо оплата праці відповідно до умов трудового договору вище за середній заробіток, у місяці відрядження працівнику нараховують зарплату, як за звичайні робочі дні. В іншому разі дні відрядження оплачують за середнім заробітком.

Щоб визначити, який показник є більшим, потрібно визначити денний заробіток за місяць відрядження та порівняти його із середньоденною зарплатою, розрахованою за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100).

Для розрахунку денного заробітку в місяці відрядження зарплату цього місяця слід поділити на кількість робочих днів. Під час розрахунку до денного заробітку включаються всі елементи заробітної плати, які працівник отримає згідно з умовами трудового (колективного) договору в місяці, у якому його направляють у відрядження, зокрема й премії, що мають постійний характер (щомісячні, квартальні тощо) (див. лист Мінсоцполітики від 24.04.13 р. № 4566/0/14-13/13).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали