Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Занижено суму ПДВ, що підлягає сплаті на спецрахунок: чи нараховувати штраф?

Ольга Целуйко

11.09.2014 649 0 0

Сільгосппідприємство в минулому податковому періоді занизило суму ПДВ до сплати на спецрахунок за декларацією з ПДВ (0121–0123). Як виправити цю помилку? Чи потрібно нараховувати штраф? Якщо так, то куди його сплачувати?

Сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму обкладення ПДВ за результатами діяльності, визначеної у ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК), подає декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123». Унесення змін до цієї податкової звітності (виправлення помилок) відбувається в загальному порядку, визначеному у ст. 50 ПК.

Так, платник податків, який самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний (п. 50.1 ПК):

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання цього уточнюючого розрахунку,
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації із цього податку, що подається за податковий період, що настає за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу в розмірі 5 % від такої суми, із відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання із цього податку.

При першому способі для виправлення помилки сільгосппідприємство повинне подати Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 25.11.11 р. № 1492 (далі – Уточнюючий розрахунок), із позначкою «х» біля графи «самостійний документ».

При другому способі складається такий самий Уточнюючий розрахунок, але з позначкою «х» біля графи «додаток до декларації», який подається разом із декларацією з ПДВ за поточний період.

У разі виявлення заниження суми за «спецрежимною» декларацією з ПДВ (0121–0123), що підлягала сплаті на спецрахунок, сільгосппідприємство повинне нарахувати собі штраф відповідно 3 % або 5 %, який відображається в рядку 26 Уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ (0121–0123). Нарахована сума штрафу підлягає сплаті до держбюджету, а сума заниження – на спецрахунок.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали