• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи впливає продаж основних фондів на питому вагу?

Ольга Целуйко

04.09.2014 812 0 0

Фермерське господарство у квітні 2013 року продало трактор, а в лютому 2014 року планує продати сіялку. Ці основні фонди значаться на балансі підприємства з 2008 року. Чи впливає такий продаж на розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) у загальній вартості поставлених товарів (послуг) для застосування спецрежиму з ПДВ?

Право на застосування спеціального режиму оподаткування мають сільгосппідприємства, у яких питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менш як 75 % вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 Податкового кодексу, далі – ПК).

З метою розрахунку такої питомої ваги до вартості всіх товарів (послуг) не включаються оподатковувані операції з постачання основних фондів, що перебували у складі основних фондів не менше ніж 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, якщо такі операції не були постійними і не становили окремої підприємницької діяльності (пп. «б» п. 209.6 ПК).

Звітним (податковим) періодом для ПДВ є один календарний місяць (п. 202.1 ПК). ПК не дає визначення, які операції можна вважати постійними. Проте за загальновживаним поняттям постійні (регулярні) – це ті операції, які проводяться систематично, рівномірно, через певні проміжки часу. Крім того операції з реалізації власних основних засобів не становлять окремої підприємницької діяльності згідно з КВЕД [див. відповідь на с. 31 цього номера. – Ред.].

Таким чином, якщо сільгосппідприємство продає основні фонди, які перебували на балансі понад 12 календарних місяців, то їх вартість не враховується при обчисленні питомої ваги.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали