Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи включати в декларацію єдинника четвертої групи землі, що використовуються за договором про спільне вирощування сільгосппродукції?

18.06.2019 507 0 0

Сільгосппідприємство уклало зі школою договір про спільне вирощування сільгосппродукції. Земля, на якій буде вирощуватися сільгосппродукція, належить школі на умовах постійного користування. Чи треба такі земельні ділянки включати до декларації з єдиного податку (далі – ЄП) платнику четвертої групи?

Ні, не треба. Пояснимо чому.

Згідно з п. 2921.1 Податкового кодексу об’єктом оподаткування для платників ЄП четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

Як бачимо, ЄП обкладається виключно земля, що є власністю єдинника або якою він користується. Причому, як зазначають податківці (ЗІР, категорія 108.02.02), у декларацію платників ЄП четвертої групи включаються лише ті земельні ділянки, права користування якими зареєстровані належним чином у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Тож, аби відповісти на запитання, слід з’ясувати, чи можна вважати, що земля, на якій вирощується сільгосппродукція згідно з договором про спільне вирощування сільгосппродукції, перебуває у сільгосппідприємства в користуванні.

Види права користування землею визначено в Земельному кодексі (далі – ЗК). Зокрема, це:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали