Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У податковій накладній зайво заповнено код товару: чи потрібно виправляти?


Постачальник при заповненні податкової накладної на постачання товарів українського виробництва (не підакцизних) заповнив графу 3 «Код товару згідно з УКТЗЕД». Чи має право покупець відобразити податковий кредит на підставі такої податкової накладної? Чи потрібно вимагати від покупця оформлення розрахунку коригування?


Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної наведено в п. 201.1 Податкового кодексу (далі – ПК). До цього переліку включено, зокрема, код товару згідно з УКТЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України).

З положень зазначеного пункту можна зробити висновок, що для постачання товарів українського виробництва (які попередньо не були вивезені і знову ввезені на митну територію України) реквізит податкової накладної «Код товару згідно з УКТЗЕД» не є обов’язковим. Водночас положення ПК не встановлюють заборони щодо заповнення цього реквізиту в разі, якщо він не є обов’язковим.

Тобто заповнення цього реквізиту податкової накладної при постачанні товарів, вироблених в Україні, не робить її недійсною.

Крім того, згідно з п. 201.10 ПК податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Таким чином, вважаємо, що покупець має право збільшити податковий кредит на підставі отриманої податкової накладної, у якій зазначено код УКТЗЕД українського (непідакцизного) товару, за умови що всі інші обов’язкові реквізити цієї накладної заповнені правильно та вона зареєстрована в ЄРПН. Тобто вимагати оформлення розрахунку коригування в цьому випадку не обов’язково.

Зауважимо, що такої ж думки дотримується ДФС (лист від 23.06.16 р. № 13855/6/99-99-15-0302-15).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали