Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У якій декларації відображати продаж ВРХ, придбаної для розведення?

Ольга Целуйко

29.08.2014 369 0 0

Сільгосппідприємство придбало дорослу велику рогату худобу (далі – ВРХ), плануючи займатися її розведенням (основні засоби групи 16 «довгострокові біологічні активи»). ПДВ із вартості тварин відобразило у «спецрежимній» декларації з ПДВ. Однак через деякий час плани змінилися й тварин вирішити продати. У якій декларації з ПДВ відображати такий продаж?

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ відображає операції з постачання власно виробленої (вирощеної) сільгосппродукції (товарні групи 1–24, товарні позиції 4101, 4102, 4103, 4301 за УКТЗЕД) у «спецрежимній» декларації з ПДВ (п. 209.2, 209.7 Податкового кодексу, далі – ПК).

У наведеній ситуації ВРХ придбали вже дорослою, тобто сільгосппідприємство її не вирощувало до дорослого стану, тому таких тварин не можна вважати власно вирощеними сільгосппідприємством. Отже, їх продаж слід відображати в загальній декларації з ПДВ (0110), незважаючи на те що за УКТЗЕД вони відносяться до сільгосптоварів (товарна група 01 «живі тварини»).

Оскільки внаслідок продажу ВРХ змінився напрямок її використання (із сільськогосподарського на інший), то сільгосппідприємству слід відкоригувати податковий кредит (тобто зменшити податковий кредит за «спецрежимною» декларацією з ПДВ та збільшити його за загальною декларацією з ПДВ). Коригування здійснюється на суму ПДВ, нараховану на балансову (залишкову) вартість ВРХ – основних засобів (пп. 209.15.1 ПК). Обчислена сума ПДВ відображається зі знаком «мінус» у рядку 16.3 «спецрежимної» декларації з ПДВ та зі знаком «плюс» – у цьому ж рядку загальної декларації з ПДВ.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали