Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Складання дотаційних податкових накладних: відповіді на актуальні запитання

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, що включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр).

З 2017 року для сільгосптоваровиробників запроваджено бюджетну дотацію. Порядок та умови її отримання регламентуються розд. VІ Закону від 24.06.04 р. № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877). Для сільгоспвиробників, які мають право на отримання дотації, установлено певні особливості заповнення податкових накладних (далі – ПН). На запитання, що виникають при складанні таких ПН, ми й надамо відповіді в цій статті.

Але спочатку нагадаємо, що право на отримання бюджетної дотації мають тільки сільгосптоваровиробники, які здійснюють види діяльності, перелічені в п. 161.3 Закону № 1877. Причому за умови, що вони внесені до Реєстру, який веде ДФС. Про порядок включення сільгосптоваровиробників до Реєстру та подання відповідної заяви ми писали в статті «Як потрапити до Реєстру отримувачів бюджетної дотації», а про порядок заповнення звітності з ПДВ отримувачами дотації – «ПДВ-звітність сільгоспвиробників-дотаційників».

Якими є особливості складання ПН сільгоспвиробниками – отримувачами дотації?

Порядок складання ПН затверджено наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307). Наказом Мінфіну від 23.02.17 р. № 276 до цього Порядку було внесено зміни, які, зокрема, стосуються заповнення ПН сільгоспвиробниками – отримувачами дотації (див. «Оновлена форма податкової накладної: порядкове заповнення»). Про що саме йдеться?

По-перше, сільгосптоваровиробники, які здійснюють операції з постачання сільгосптоварів, отриманих від видів діяльності, указаних у п. 161.3 Закону № 1877 (далі – дотаційна сільгосппродукція), у номері ПН після дробу проставляють код «2». Причому, як зазначено в абзаці восьмому п. 6 Порядку № 1307, складати ПН з кодом «2» після дробу можуть тільки сільгоспвиробники, унесені до Реєстру.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали