• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Із 1 січня підприємство перейшло на сплату єдиного податку в третій групі: як оподатковуються перехідні операції?

16.04.2019 348 0 0

Сільгосппідприємство у 2018 році перебувало на загальній системі оподаткування. Із 1 січня воно перейшло в третю групу платників єдиного податку (далі – ЄП). Торік підприємство отримало передоплату за сільгосппродукцію, а відвантажило її у І кварталі цього року. Як обкладається ЄП така операція?

Сума передоплати, що надійшла сільгосппідприємству в періоді перебування на загальній системі, не включалася до його доходу і не обкладалася податком на прибуток. Адже у платників податку на прибуток об’єктом оподаткування є прибуток, визначений на підставі бухгалтерського обліку (пп. 134.1.1 Податкового кодексу, далі – ПК). А згідно з п. 6.3 П(С)БО 15 «Дохід» отримана передоплата не включається до доходу.

Вартість продукції, відвантаженої після переходу до третьої групи єдинників та оплаченої на загальній системі, включається до оподатковуваного доходу єдинника (абзац четвертий п. 292.3 ПК). При цьому датою виникнення доходу є дата відвантаження продукції (абзац другий п. 292.6 ПК).

Минулого року сільгосппідприємство перебувало на загальній системі. Із 1 січня воно перейшло до третьої групи платників ЄП. Торік підприємство відвантажило сільгосппродукцію, а плату за неї отримало в І кварталі цього року. Як обкладається ЄП така операція?

У період, коли підприємство було загальносистемником, воно включило вартість відвантаженої продукції до складу доходу для цілей обкладення податком на прибуток (пп. 134.1.1 ПК; п. 5, 8 П(С)БО 15).

Отримання плати за таку продукцію після переходу до третьої групи єдинників не впливає на об’єкт обкладення ЄП. Адже згідно з пп. 6 п. 292.11 ПК кошти, отримані як плата за товари/послуги, реалізовані в періоді сплати інших податків та зборів (за умови, що вартість товарів/послуг була включена до доходу для обчислення податку на прибуток), не входить до доходу єдинника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали