Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розрахунки коригування до податкових накладних: нюанси складання

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про нові вимоги до складання розрахунків коригування до податкових накладних (далі – ПН, РК), а також про порядок заповнення РК у різних ситуаціях.

Ми вже писали (див. «Розрахунки коригування до ПН: нові вимоги до складання»), що в поточному році ДФС змінила алгоритми складання РК до ПН. Зараз у графі 2 можна вказувати одну із 7 причин коригування:

  • зміна кількості;
  • зміна ціни;
  • зміна номенклатури;
  • повернення товару або авансових платежів;
  • усунення неоднозначностей;
  • зменшення обсягу при нульовій кількості;
  • зменшення кількості при нульовому обсязі.

Ніякі інші причини коригування у графі 2 РК вказувати не можна: РК просто буде відхилений від реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Останні дві причини в цій консультації розглядати не будемо, оскільки ДФС ще не надала роз’яснень щодо оформлення РК із цих причин.Крім того, особливістю нового порядку оформлення РК є те, що тепер в усіх випадках їх складання спочатку слід зняти усю кількість товару/послуги (зі знаком «–»), зазначену в ПН, до якої такий РК складається. А в нових рядках РК (їм присвоюються нові порядкові номери, яких не було в ПН) наводяться правильні дані. Це правило не стосується тільки причини коригування «повернення товару або авансових платежів» (у РК з такою причиною знімається вся кількість товару/послуги, а нова кількість не додається).

Важливий нюанс! Слідкуйте, щоб номенклатура товару/послуги (гр. 3 розділу Б РК) повністю відповідала номенклатурі, зазначеній в ПН (краще копіювати її прямо з ПН). Адже якщо хоч одна буква чи символ (наприклад, буде зайвий пробіл) в номенклатурі не відповідатиме ПН, такий РК не приймуть до реєстрації в ЄРПН.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали