Розрахунки коригування до ПН: нові вимоги до складання
11.04.2018 2997 0 2
Акценти цієї статті:
- оновлений алгоритм складання розрахунків коригування до податкових накладних (далі – РК, ПН);
- порядок оформлення РК у разі зміни кількості, ціни та/або номенклатури товарів/послуг.
Безумовно, платники ПДВ помітили, що останнім часом виникли проблеми з реєстрацією РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), оскільки змінився алгоритм складання РК. Найбільш неприємно, що такі зміні відбуваються без внесення змін до нормативних документів, які регулюють питання оформлення та реєстрації ПН та РК в ЄРПН, а саме:
- до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307);
- Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженного постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246).
Вважаємо, що зміни в алгоритмі складання РК пов’язані із запровадженням нового етапу зупинення реєстрації ПН і поновленням роботи системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (далі – СМКОР).
В результаті платники ПДВ направляють на реєстрацію РК до ПН, а їм приходять квитанції з відмовами в реєстрації. Останнім часом найбільш поширеною причиною неприйняття РК до реєстрації є неправильне заповнення графи «Причина коригування» розділу Б. Дозволяються лише такі формулювання у цій графі:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року