Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виробництво та реалізація силосу: які наслідки з ПДВ?

Сільгосппідприємство-спецрежимник із власно вирощеної сировини виробляє силос, частину якого використовує для відгодівлі власних сільгосптварин (великої рогатої худоби, далі – ВРХ), а частину реалізовує. У якій декларації відображати продаж силосу? Як розподіляти податковий кредит за витратами на вирощування сировини для силосу?

Операція з реалізації силосу обкладається ПДВ за загальним порядком відповідно до п. 185.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Тобто в разі постачання силосу на території України виникає податкове зобов’язання з ПДВ за ставкою 20 %.

Згідно з п. 209.7 ПК для застосування спецрежиму з ПДВ сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені в товарних групах 1–24 УКТЗЕД. Силос згідно з УКТЗЕД відноситься до товарної групи 23 «Залишки і відходи харчової промисловості; готові корми для тварин» з кодом 2303 10 90 00, тобто є сільськогосподарським товаром.

Отже, у разі реалізації сільгосппідприємством силосу, виробленого із власно вирощеної сировини (рослин), таку операцію слід відображати у спецрежимній декларації з ПДВ та таблиці 3 додатка 10 до неї. При цьому ПДВ із витрат на вирощування такої сировини слід відображати у складі податкового кредиту також у таблиці 3 додатка 10.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали