Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Придбання товарів для негосподарської діяльності: які наслідки з ПДВ?

Сільгосппідприємство-спецрежимник придбало товари, які не планує використовувати в господарській діяльності. Товари придбано з ПДВ, відповідні податкові накладні зареєстровано постачальником в ЄРПН. Чи включати ПДВ з вартості таких товарів до податкового кредиту і якщо так, то за якою декларацією з ПДВ?

Згідно з п. 198.3 Податкового кодексу (далі – ПК) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, установленою п. 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку із:

  • придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг;
  • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у т. ч. інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Отже, незалежно від призначення товарів, які придбаваються платником, суми ПДВ, сплачені за такими товарами, включаються до складу податкового кредиту (навіть якщо такі товари планується використовувати в негосподарській діяльності).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали