Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Придбали нерухомість: як уточнити податок

21.11.2018 1162 0 1

Податок на нерухомість – 2018

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які протягом звітного року придбали нерухомість, що є об’єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у який строк подати уточнюючу декларацію (далі – УД) з податку та як її заповнити.

Порядок сплати податку регулюється ст. 266 Податкового кодексу (далі – ПК). Платниками податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПК). Об’єктом обкладення податком є об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частини (пп. 266.2.1 ПК).

Звітним періодом для податку є календарний рік. Декларація подається до 20 лютого звітного року за місцезнаходженням об’єкта (об’єктів) оподаткування. Річна сума податку розбивається рівними частками поквартально і сплачується за місцем розташування об’єкта (об’єктів) оподаткування авансовими внесками щокварталу до 30-го числа місяця, що настає за звітним кварталом.

При цьому згідно з абзацом другим пп. 266.7.5 ПК якщо протягом звітного року платник податку придбаває об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, він має уточнити суму податку і подати УД протягом 30 календарних днів (далі – к. д.) з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали