Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Правила й особливості заповнення та подання форми № 1ДФ

16.01.2019 1275 0 2

Акценти статті:

  • коли та як подають форму № 1ДФ;
  • як заповнити розрахунок;
  • як виправити помилки.

Податкові агенти, які нараховують (виплачують, надають) дохід фізособам, зобов’язані нарахувати, утримати та сплатити до бюджету ПДФО від імені та за рахунок фізособи з виплачених їй доходів, а також військовий збір (далі – ВЗ), передбачений п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК). Податковими агентами є як юридичні особи (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), так і самозайняті особи, зокрема фізособи-підприємці, представництва нерезидентів-юросіб.

До обов`язків податкових агентів входить подання звітності із цих податків (пп. 14.1.180 ПК). Тому вони мають подати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ (пп. «б» п. 176.2 ПК). Форму № 1ДФ та Порядок її заповнення затверджено наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4).

Важливо: якщо у звітному кварталі на користь фізосіб податковий агент не нараховував і не виплачував доходу, то форму № 1ДФ подавати не треба.

Але зверніть увагу, якщо дохід нараховано, але не виплачено, розрахунок все одно треба подати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали