Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Постачальник став неплатником ПДВ між першою та другою подіями: які наслідки для покупця?

Сільгосппідприємство сплатило 50 % авансу за сільгосптехніку (120 000 грн., у т. ч. ПДВ – 20 000 грн.) у червні 2016 року та отримало податкову накладну (далі – ПН) від постачальника. У липні 2016 року постачальник цієї техніки анулював свою реєстрацію платником ПДВ, після чого здійснив постачання техніки на загальну суму 240 000 грн. Чи має право на відображення податкового кредиту сільгосппідприємство і якщо так, то в якому розмірі?

Нагадаємо, що згідно з п. 187.1 Податкового кодексу (далі – ПК) датою виникнення податкових зобов’язань із постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • або дата зарахування коштів від покупця/замовника як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню,
  • або дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг).

Датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше (п. 198.2 ПК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали