• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Плата за землю та єдиний податок платників четвертої групи: нюанси бухобліку

09.07.2019 2968 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як відобразити в бухгалтерському обліку суми нарахованих та сплачених земельного податку та єдиного податку (далі – ЄП) для платників четвертої групи.

Для обліку податків та зборів у Плані рахунків, затвердженому наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291, передбачено субрахунок 641 «Розрахунки за податками». До цього субрахунка відкривають субрахунки другого порядку, на яких відображають податки за їх видами, наприклад 6411 «Єдиний податок», 6412 «Податок на землю», 6413 «Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності» тощо.

Нараховані податки в бухобліку включають до витрат підприємства. Так, згідно з абзацом дев’ятим п. 18 П(С)БО 16 «Витрати» податки, збори та інші передбачені законодавством обов’язкові платежі відносяться до адміністративних витрат. Виняток становлять тільки податки, збори та обов’язкові платежі, що входять до складу виробничої собівартості продукції, робіт, послуг.

Плата за землю та ЄП, який сплачують єдинники четвертої групи, є якраз тими податками, що мають включатися до собівартості сільгосппродукції. Адже об’єктом обкладення цими податками є земельні ділянки, а сільгосппідприємства зазвичай використовують такі ділянки для виробництва сільгосппродукції.

Тобто витрати на сплату цих податків можна віднести до конкретних об’єктів обліку витрат (видів сільгосппродукції). А згідно з п. 14 П(С)БО 16 такі витрати потрапляють до собівартості у складі інших прямих витрат.

Про включення ЄП єдинниками четвертої групи до собівартості зазначено також у Методичних рекомендаціях, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132). Щоправда, там йдеться про фіксований сільськогосподарський податок (далі – ФСП), але, як відомо, ЄП для платників четвертої групи став прямим наступником ФСП. Тож відповідно до пп. «і» п. 2.21 Методрекомендацій № 132 суму нарахованого (внесеного) ФСП (тобто ЄП) включають до загальновиробничих витрат (далі – ЗВВ).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали