Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Передача будівлі сільраді: чи виникають зобов’язання з ПДВ?

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ безоплатно передає на баланс сільської ради (на підставі її рішення) будівлю виробничого цеху (основний засіб). Чи виникатимуть податкові зобов’язання з ПДВ та чи потрібно на таку передачу оформляти податкову накладну?

Як установлено пп. 197.1.16 Податкового кодексу (далі – ПК), від обкладення ПДВ звільняються операції з безоплатної передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об’єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням КМУ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень. Отже, якщо сільгосппідприємство передає сільраді за її рішенням будівлю колишнього виробничого цеху, то така операція звільняється від обкладення ПДВ.

Згідно із п. 201.5 ПК для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Тому на операцію з передачі будівлі сільраді слід виписати податкову накладну. У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна позначка «X» та вказується тип причини: «09 – Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість». У розд. III та графі 12 такої податкової накладної ставиться позначка «Без ПДВ». При цьому норму ПК (у даному випадку – пп. 197.1.16), на підставі якої операцію звільнено від оподаткування, слід навести у рядку з позначкою «3» в кінці податкової накладної (п. 9, 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали