Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відображення в ф. № 1ДФ виплати орендної плати наперед

08.10.2018 7992 0 8

Як відобразити у ф. № 1ДФ виплату орендної плати за земельний пай за весь період дії договору — до 2024 р.? Як потім видавати довідки про орендну плату для одержання «дитячих» допомог?

Договір оренди земельного паю може укладатися за типовою формою, затвердженою наказом Держкомзему від 17.01.2000 р. № 5. В ньому передбачено відображення таких показників (п. 2.2):

  • «За користування вказаною в Договорі земельною(-ими) часткою(-ами) Орендар сплачує Орендодавцю щороку орендну плату (в розрахунку на одну земельну частку) у розмірі …»;
  • «Орендар сплачує орендну плату протягом терміну дії Договору не пізніш як у термін від <число, місяць> до <число, місяць> кожного року».

Сторони мають право уточнювати положення типових договорів, деталізувати їх, обумовлювати нові умови тощо, які б не погіршували умов сторін. Тож виплату орендної плати за земельний пай можна передбачити й одноразовим платежем за весь період дії договору. Відтак матимемо справу з таким поняттям як «виплата орендної плати авансом». А от нараховувати орендну плату за таким договором потрібно буде щороку в термін, обумовлений договором, як правило в кінці року. 

В бухобліку за особовим рахунком орендодавця в момент виплати доходу відображатиметься дебіторська заборгованість, яка зменшуватиметься по мірі нарахування доходу. 

Податок з доходів фізичних осіб і військовий збір утримуються із всіє суми орендної плати в момент її виплати. Розбивка орендної плати між періодами для цілей оподаткування не передбачена.

Заповнення ф. № 1 ДФ визначає Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі — Порядок № 4)

У ф. № 1ДФ передбачено відображення нарахованих і виплачених доходів у графах 3 «Сума виплаченого доходу» та 3а «Сума нарахованого доходу» відповідно, а утриманого та сплаченого податку у графах 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» (п. 3.2–3.5 Порядку № 4). 

При цьому встановлено, що заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена у ф. № 1ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

Наприклад, до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні). 

Це означає, що тільки заробітна плата у разі її виплати у встановлені строки відображається за принципом «що нараховано, те й виплачено» незважаючи на те, що дата її фактичного нарахування і виплати не співпадають. Всі інші платежі відображаються «врізнобій»: нарахування - у звітному періоді, коли дохід нараховано, виплата - звітному періоді, коли дохід виплачено.

Відтак, якщо орендну плату за весь строк дії договору виплачено авансом, наприклад, у вересні, то її суму слід відобразити у ф. № 1ДФ за ІІІ квартал 2018 р., а нарахування орендної плати буде щороку відображатися у ф. № 1ДФ за ІV квартал 2018 р., за ІV квартал 2019 р. і т.д. до 2024 р.

Наприклад, розмір щорічної орендної плати - 5000 грн. Вона виплачується авансом за весь час дії договору з 2018 до 2024 р. Всього сума орендної плати за цей період - 35 000 грн.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали