Помилка в декларації єдинника четвертої групи: виправляємо разом
Для кого ця стаття: для платників єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як виправити помилки, допущені в декларації з ЄП, у тому числі у зв’язку із застосуванням неправильного розміру нормативної грошової оцінки (далі – НГО) сільгоспугідь.
Загальний порядок виправлення помилок у податковій звітності прописано у ст. 50 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, п. 50.1 ПК установлено два способи виправлення платниками податків помилок у звітності:
- або подати уточнюючий розрахунок (уточнюючу декларацію, далі – УД);
- або відобразити уточнені показники в декларації за будь-який наступний звітний період, протягом якого такі помилки було виявлено, тобто в поточній декларації.
Але, оскільки декларація з ЄП подається один раз, законодавці не передбачили в її формі можливості виправлення помилок через поточну декларацію. До того ж п. 1.5 Порядку заповнення декларації з ЄП (розміщений на сайті ДФС у розділі «Податки, збори, платежі») визначено механізм виправлення помилок лише через УД.
УД подається за тією самою формою, що й основна декларація, тобто за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578. Про те, що подана протягом року декларація є уточнюючою, податківцям скажуть позначки про тип декларації у шапці форми (як їх проставляти, розкажемо нижче).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року