• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Помилка в декларації єдинника четвертої групи: виправляємо разом

15.08.2018 130 0 0

Для кого ця стаття: для платників єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як виправити помилки, допущені в декларації з ЄП, у тому числі у зв’язку із застосуванням неправильного розміру нормативної грошової оцінки (далі – НГО) сільгоспугідь.

Загальний порядок виправлення помилок у податковій звітності прописано у ст. 50 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, п. 50.1 ПК установлено два способи виправлення платниками податків помилок у звітності:

  • або подати уточнюючий розрахунок (уточнюючу декларацію, далі – УД);
  • або відобразити уточнені показники в декларації за будь-який наступний звітний період, протягом якого такі помилки було виявлено, тобто в поточній декларації.

Але, оскільки декларація з ЄП подається один раз, законодавці не передбачили в її формі можливості виправлення помилок через поточну декларацію. До того ж п. 1.5 Порядку заповнення декларації з ЄП (розміщений на сайті ДФС у розділі «Податки, збори, платежі») визначено механізм виправлення помилок лише через УД.

УД подається за тією самою формою, що й основна декларація, тобто за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578. Про те, що подана протягом року декларація є уточнюючою, податківцям скажуть позначки про тип декларації у шапці форми (як їх проставляти, розкажемо нижче).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали