• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новорічний корпоратив: нюанси обкладення ПДВ та податком на прибуток

17.12.2020 440 0 1

Зустрічаємо 2020 рік: знижки, подарунки та корпоративи

Корпоративи та подарунки: облік та оподаткування

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які установлено особливості обкладення ПДВ для сільгосппідприємства, що проводить для своїх працівників корпоратив та закуповує для нього товари/отримує послуги, а також як цей захід впливає на об’єкт обкладення податком на прибуток для платників цього податку.

У разі придбання товарів (продуктів харчування) або отримання послуг із проведення новорічного свята (послуг кейтерингових компаній, аніматорів тощо) від платників ПДВ сільгосппідприємство може включити нараховані/сплачені суми ПДВ до податкового кредиту (п. 198.3, 198.6 Податкового кодексу, далі – ПК). Звісно, за наявності податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, ЄРПН).

Але в такому разі у сільгосппідприємства природно виникає запитання: чи пов’язане проведення корпоративу з його господарською діяльністю з метою нарахування компенсуючих податкових зобов’язань із ПДВ (далі – ПЗ) згідно з п. 198.5 ПК?

Адже відповідно до пп. «г» п. 198.5 ПК якщо придбані з ПДВ товари/послуги не призначені для використання в господарській діяльності платника ПДВ, він зобов’язаний нарахувати компенсуючі ПЗ на підставі п. 198.5 ПК виходячи з вартості придбання цих товарів/послуг.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали