Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нестачі, надлишки та пересортиця: податкові наслідки

28.11.2016 728 0 1

Результатом інвентаризації може бути виявлення розбіжностей між фактичною наявністю активів і даними бухгалтерського обліку. У цій консультації розглянемо, у яких випадках це призведе до нарахування податкових зобов’язань із ПДВ, єдиного податку та податку на прибуток.

Надлишки активів

Відповідно до п. 185.1 Податкового кодексу (далі – ПК) об’єктом обкладення ПДВ є операції платників цього податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. При цьому постачанням товарів вважають будь-яку передачу права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПК).

Операція з оприбуткування надлишків товарів не передбачає їх постачання (придбання), тобто передання права власності на них від постачальника до отримувача не відбувається. Отже, така операція не є об’єктом обкладення ПДВ. До речі, аналогічної позиції дотримуються й податківці (ЗІР, категорія 101.02).

Водночас звертаємо увагу, що при подальшому продажу активів, виявлених як лишки під час інвентаризації, така операція вважатиметься постачанням з відповідним нарахуванням податкових зобов’язань із ПДВ.

Нестачі

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали