• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Порушено строк подання форми № 1ДФ засобами електронного зв’язку: яка відповідальність?


09.08.17 р. підприємство подало податковий розрахунок за формою № 1ДФ за II квартал засобами електронного зв’язку, але квитанції від ДФС (№ 1 та № 2 – повідомлення про збереження звіту та про прийняття податкового розрахунку відповідно) надійшли 10.08.17 р. Чи вважається це порушенням строку подання звіту та яка за це відповідальність?


Податкова декларація за звітний період, що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 Податкового кодексу, далі – ПК).

Як передбачено пп. «б» п. 176.2 ПК, у строки, установлені ПК для податкового кварталу, податкові агенти зобов’язані подавати й податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (тобто форму № 1ДФ).

Отже, граничний термін подання форми № 1ДФ за II квартал – 09.08.17 р.

Подання до контролюючих органів електронних документів засобами телекомунікаційного зв’язку здійснюється відповідно до вимог ПК з урахуванням Закону від 22.05.03 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону від 22.05.03 р. № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПАУ від 10.04.08 р. № 233 (далі – Інструкція № 233), на підставі договорів про визнання електронних документів.

Платник податків самостійно визначає кінцевий строк відправлення електронних документів, ураховуючи час на своєчасну доставку документів до органів ДФС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку чи ненадходження першої квитанції (п. 2 розд. III Інструкції № 233).

Податкова звітність в електронному вигляді, отримана органом ДПС пізніше строку, установленого законодавством для податкової звітності, вважається поданою з порушенням строку. Датою та часом її подання до органу ДПС є дата та час, зафіксовані в першій квитанції (п. 3 розд. ІІІ, пп. 7.7 Інструкції № 233).

У разі надходження форми № 1ДФ до органу ДФС від платника податку з порушенням строку подання (у нашій ситуації – 10.08.17 р.), незалежно від дати формування та відправлення звіту платник податку несе відповідальність, передбачену п. 119.2 ПК. Зокрема, цей пункт передбачає, що неподання, подання з порушенням установлених строків тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. А ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу вже в розмірі 1 020 грн.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2736 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали