Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Куди сплачувати ПДФО та звітувати відокремленому підрозділу?

Ольга Целуйко

18.09.2014 1091 0 0

Сільгосппідприємство (головне підприємство) зареєстроване у Дніпровській ДПІ м. Києва (основне місце обліку). У м. Ніжині знаходиться його відокремлений підрозділ, який перебуває на обліку як платник окремих податків у Ніжинській ДПІ (неосновне місце обліку). Куди потрібно сплачувати ПДФО та подавати форму № 1ДФ відокремленому підрозділу?

Порядок сплати ПДФО до бюджету передбачено ст. 168 Податкового кодексу (далі – ПК), відповідно до норм якої ПДФО, утриманий із доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу (далі – БК). У свою чергу, у п. 2 ст. 64 БК зазначено, що ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (його філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) цього податкового агента в обсягах податку, нарахованого на виплачені фізособі доходи.

Слід зазначити, що термін «відокремлений підрозділ» для цілей оподаткування ПДФО вживається у значенні норм Господарського кодексу (далі – ГК) (пп. 14.1.30 ПК). Відповідно до ст. 64 ГК підприємство може створювати, зокрема: виробничі структурні підрозділи (відділення, дільниці, бригади тощо); відокремлені підрозділи – філії, представництва, відділення тощо. Відомості про відокремлені підрозділи суб’єкта господарювання залучаються до його реєстраційної справи та включаються до ЄДРПОУ.

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і штатний розпис (п. 3 ст. 64 ГК). Права та обов’язки підрозділів підприємства визначаються в положеннях про них, які затверджуються статутом підприємства або іншими установчими документами (п. 2 ст. 64 ГК).

Тобто в положенні про відокремлений підрозділ разом з іншими функціями можуть бути прописані повноваження щодо нарахування доходів як працівникам, так і фізособам – непрацівникам. У цьому разі такий підрозділ для цілей обкладення ПДФО вважається уповноваженим підрозділом та податковим агентом при виплаті доходів фізособам. Такі підрозділи самостійно сплачують ПДФО до місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням та подають за себе форму № 1ДФ (пп. 168.4.3, пп. «б» п. 176.2 ПК).

Якщо ж вищезазначені функції не прописані в положенні, то підрозділ вважається неуповноваженим. ПДФО з доходів працівників за не-уповноважений відокремлений підрозділ сплачує головне підприємство до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу (пп. 168.4.4 ПК). Форму № 1ДФ за такий підрозділ також надає головне підприємство за своїм місцезнаходженням у вигляді окремої порції. Водночас до органу Міндоходів за місцезнаходженням неуповноваженого підрозділу головне підприємство надсилає копію поданої форми.

Слід звернути увагу: юридична особа, яка має неуповноважені відокремлені підрозділи, що знаходяться в іншій, ніж вона, місцевості, повинна стати на неосновний податковий облік як платник окремих видів податків, зокрема ПДФО, за місцем знаходження кожного з таких підрозділів (п. 7.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

Таким чином, якщо відомості про відокремлений підрозділ включено до ЄДРПОУ, то незалежно від того, чи є він уповноваженим, ПДФО сплачується до місцевого бюджету м. Ніжина і форма № 1ДФ подається до органу Міндоходів цього міста.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали